10 kommentarer på “Norrsken

  1. Precis detsamma här, ja utom att jag inte begav mig ut den sena kvällen – höll ändå lite koll åt norr, men somnade sen utan att se något. Grämer mig mycket att jag missade tillfället som begavs under fredagskvällen.

    Gilla

  2. Jag som har vuxit upp i norr har levt med dessa vackra fenomen, men inte en enda bild har jag, ägde inte ens en kamera då. Häromåret övernattade vi i ishotellet och maken väckte mig mitt i natten, norrskenet var där. Jag var motsträvig, trött och frusen, tvekade inför tanken att gå ut i understället i kölden. När jag till slut kom ut var det över. Snopet. Spanade också i går kväll men såg inget.

    Gillad av 1 person

  3. Nu blir jag lite förfärad över detta nya påfund från WP, denna stora ruta i stället för en skriven länk. Jag ber om ursäkt, vågar aldrig länka mer.

    Gilla

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s